Lepa- ja haavapuidu omadustest

 
A&A WOOD valmistab oma tooted peamiselt lepa- ja haavapuidust.

Sanglepp
Mööblivalmistajad hindavad sanglepapuidu kena tekstuuri ja kergelt punakat tooni. Tume lepamööbel meenutab veidi mahagoni, mistõttu on sangleppa nimetanud ka vaese mehe mahagoniks. Tänapäeval ei pea selline ütlus täielikult paika, sest hea sanglepapuit ja sellest valmistatud mööbel on küllalt kallis.

Lepapuidu punakas toon ja vähene määrduvus on teinud ta haavapuidu kõrval nõutavaks saunaruumide viimistlusmaterjaliks (leili- ja puhkeruumide siseviimistluses). Sanglepa puit on kerge, pehme, hästi töödeldav. Kui sanglepa tüvi maha saagida, võib näha, et puu on ilus säravvalge, kuid mitte kauaks - õige pea muutub see kollakaks, siis oranžiks, seejärel tumeoranžiks ja lõpuks tuleb juurde veel roosakaid ja lillakaid toone. See näitab, et puidus on peidus mitmeid huvitavaid värvaineid.

See puu sobib ka vesiehitusteks, sest on vees vastupidav mädanemisele. Sanglepast valmistatud näiteks suur osa vaiadest, millel seisab Veneetsia linn . Sanglepp sobib hästi küttepuuks ja puidusöe põletamiseks. Väga hinnatud on sanglepa puit liha ja kala suitsutamisel, sest annab tootele ilusa kuldkollase värvuse ja läike ning hea maitse.

Haab
Haava puit on värskelt lõigatult valge, kerge, pehme ning hästi lõhestatav, kuivalt aga tugev, kõva ja vastupidav.

Kasutatakse tiku-, tselluloosi- ja paberitööstuses, katuselaastudeks. Kuna haavapuidul ei ole kõrvalmaitset, siis tehakse temast ka puunõusid. Haavalaaste kasutatakse ka iluesemete punumiseks.

Tänapäevaste viimistlusvahenditega saab haavapuitu kasutada edukalt ka mööbli valmistamiseks.